חדשות ועדכונים

 
עלון מידע לגלישה בטוחה יותר ברשת האינטרנט

רשת האינטרנט פתחה בפנינו עולם חדש של מידע, חדשות, קניות, משחקים ורשתות חברתיות הנגישים לכולם, כיום למעשה מהווה האינטרנט עולם מקביל ומשלים לעולם בו אנו חיים.
במקביל להעצמת הנגישות למידע ופתיחת עולם שלם של תכנים ואפשרויות בלתי מוגבלות, נפתח גם עולם שלם של אפשרויות עבור גורמים המנצלים את רשת האינטרנט לרעה לצורך הפצת תכנים פוגעניים, לא ראויים או לא חוקיים.
מטרתו של עלון זה היא הגברת המודעות לגלישה בטוחה יותר ברשת האינטרנט, תוך שימת לב לסכנות הנשקפות מרשת האינטרנט והדרכים השונות להתמודדות עם סכנות אלו על ידי מתן כלים להורים לפקח ולשמור על ילדיהם מפני סכנות אלו.
המידע המובא להלן הינו מידע כללי ובכל מקרה אנו ממליצים להתייעץ עם אנשי מקצוע המוסמכים לכך לקבלת מידע נוסף.

 
סכנות מרכזיות בגלישה ברשת האינטרנט

•חשיפה לתכנים פוגעניים כגון תכנים בעלי אופי פורנוגרפי, אלימות, הימורים, תכנים בעלי אופי גזעני וכדומה.

•יצירת קשר עם אנשים בעלי כוונת זדון, לעיתים תוך שימוש בזהות בדויה, לצורך פיתוי קטינים (בעיקר בהקשר מיני, לאומני או פלילי), הוצאת דיבה, שקרים ואלימות מילולית או פגיעה בצנעת הפרט.

•השתתפות בבלוגים או בפורומים המעודדים לתופעות שליליות כגון הימורים, גזענות, שימוש בסמים וכדו'. מאחר וכל אחד יכול לפתוח בלוג או פורום באינטרנט, לעיתים ללא כל פיקוח או יד מכוונת, הסיכון עקב חשיפה לאתרים אלו גדל שבעתיים.

•חשיפת פרטים אישיים, אמצעי תשלום או פרטים מזהים אחרים לגורמים לא ראויים.

•התמכרות הן לגלישה באינטרנט והן לתכנים ספציפיים כגון התמכרות לגלישה באתרים פורנוגרפיים או התמכרות להימורים.

דרכי התמודדות עם הסכנות 
                                                          
•הפעלת אמצעים טכנולוגיים הקיימים כיום בשוק לסינון אתרים בעלי תוכן פוגעני, לצורך שמירה והגנה על האמצעי באמצעותו אתם גולשים מפני תוכנות זדוניות כגון וירוסים, רוגלות או דואר זבל. יש לזכור כי לאור ריבוי התכנים ברשת האינטרנט, השפות השונות ועוד, אף סינון אינו מוחלט ואינו מייתר את הצורך להשתמש באמצעי זהירות נוספים אחרים. 

•האמצעים הטכנולוגיים אינם תחליף לחינוך ולהבנה מצד הילד. דברו עם ילדכם על הסכנות והדגישו את חשיבות העירנות מפני חשיפה לתכנים פוגעניים.

•בקשו מילדיכם להימנע ממתן פרטים מזהים כלשהם ברשת האינטרנט, ובוודאי שלא להעלות תמונות או תכנים אישיים אחרים שלהם או של הקרובים להם שאין ברצונו שיגיעו לצדדים שלישיים. הזכירו להם כי ברשת האינטרנט אין לדעת וגם לא ניתן לשלוט לאן התכנים יתגלגלו והיכן יופיעו.

•השתדלו להיות ערניים בכל הנוגע לגורמים איתם מצוי ילדיכם בקשר ברשת, להסביר ולעודד אותם להיות בקשר רק עם אנשים שהם מכירים באופן אישי. אל תרשו לו להפגש עם מי שאתם לא מכירים.

הגבירו את המודעות שלכם כהורים לתכנים ברשת האינטרנט ולסכנות הטמונות ברשת. הבנה ומודעות רבה יותר מצדכם ההורים תאפשר לכם להבין ולהתמודד טוב יותר עם הסכנות
.


ארידור תקשורת בע"מ
ת.ד. 1016 בית חרות 4029100

 1700-701-123

טלפון :

077-202-5303

פקס :
support@icomm.net.il

אודותינו

איזור אישי

שירות ותמיכה

 מוצרים ושירותים

פרופיל חברה
תקנון
מדיניות Abuse
טפסים להורדה
שותפים עסקיים
גלישה ואינטרנט
מערכות הפעלה
דומיין ומיילים

עידכון פרטי המנוי
חשבוניות
פירוט עיסקאות
פניה לשירות לקוחות
שיחה ישירה לתמיכה
שירות לקוחות

icommTest
תיבת הדואר שלי
יצירת קשר
בדיקת מהירות הורדה

שרתי DNS
תוכנת הגנה וסינון
הורדות
תמיכה מרחוק

 זכויות יוצרים ©  icomm.net.il